♣♣♣ سـال دولت وملّت ، همدلی و هم زبانی گرامــــی باد♣♣♣ لذت معلمی - شیوه‌نامه انتخاب معلمان نمونه در سال 92 - 91 ابلاغ شد

شیوه‌نامه انتخاب معلمان نمونه در سال 92 - 91 ابلاغ شد

 
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد بزرگداشت مقام معلم، از ابلاغ شیوه‌نامه انتخاب معلمان نمونه در سال 92-91 به ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور از سوی دبیرخانه این ستاد خبر داد.

  اسدی گرمارودی با بیان اینکه جایگاه رفیع معلم همواره در منظر دین و فرهنگ ملی ما جایگاه بی‌نظیر و مقدسی دارد، اظهار کرد: خداوند متعال نسبت به شرافت و ارزش دانش و معرفت و شان مقام عالم و منظم عنایت خاصی مبذول داشته و آنان را برسایر طبقات ممتاز ساخته است.

وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) در خصوص مقام و جایگاه معلم افزود: ایشان می‌فرمایند که مقام معلم مقام والایی است و مقامی والاتر از مقام معلم نیست.

گرمارودی با اعلام اینکه وزارت آموزش و پرورش معلم را مهمترین مولفه تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت می‌داند، تصریح کرد: اگر در آموزش و پرورش و به تبع آن در کشور به دنبال تحول هستیم باید مقام معلم و علم را تکریم کنیم.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی و قائم مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم با اشاره به برخی تغییرات شیوه نامه انتصاب معلمان نمونه نسبت به سال گذشته، افزود: با تشکیل 65 جلسه کارشناسی با کلیه حوزه‌های وزارتخانه، ادارات کل و بخش‌های مرتبط در سه قلمرو؛ دانش، ارزش و مهارت و معیار برای 28 گروه معلمان، سقف یکهزار امتیاز برای انتخاب با عنوان معلم نمونه تعیین شد.

وی با اعلام اینکه معلمان در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری به عنوان نمونه برگزیده می‌شوند، تاکید کرد: کسب حداقل 150 امتیاز برای معلمان نمونه شهرستانی 250 امتیاز برای نمونه استانی و 300 امتیاز برای نمونه کشوری الزامی است و چنانچه فردی در هرگروه فاقد این میزان از ارزیابی گردد، بعنوان معلم نمونه معرفی نخواهد شد.تاريخ : سه شنبه ۱۴ آذر۱۳۹۱ | 17:24 | نویسنده : حسن رضا ترابی |